1.Hodina - Abrakadabra ...

22. června 2010 v 15:55 | Dela.Bells |  Abrakadabra ...
Abrakadabra
Dobrý den.... Vítejte na hodině Abrakadabra ....

Chtěla bych Vám říci jak budou naše hodiny vypadat!

Takže především ... žádné bavení! Ale bedlivé poslouchání!!!!

Naše hodiny se budou skládat celkem ze tří částí ....

1.část :
Půjde o teorii, chtěla bych toho probrat docela dost od Čarodějnictví začínaje přes rozdělení magie až po filmy a knihyo magii, čarodějnicí a rituálech konče....
Z toho se taky budou psát testy ...

2.část:
Vyhodnocení praktických úkolů viz níže ↓

3.část:
Půjde o praktické úkoly, tento úkol dostanete vždy na konci každé hodiny... půjde o uvedení do děje, zadání podmínek, co máte kdyzpozici, jaké je bodování aneb co Po vás Chci! Nebojte zní to hrozně, ale není to tak hrozné. Po Nasbírání určitých bodů můžete získat i nějaké schopnosti navíc! Které věřte nebo ne se Vám budou hodit! Tento úkol bude i oznámkovaný ....

Tak já si myslím, že můžeme začít jdeme na to!


1.část
V této části si probereme co to vlastně čarodějnictví je... takže si dejte nadpis

Čarodějnictví
Čarodějnictví neboli čarodějství je označení pro nadpřirozené působení známé v mnoha světových kulturách, který však nemá žádnou obecně přijímanou definici. Může být chápáno jako součást magie. Ve většině kultur je spojováno především s ženami a také s působením zla pomocí magie. To vedlo k pronásledování skutečných či domnělých praktikantů čarodějnictví, především v raně novověké Evropě objevuje se však dodnes, především v zemích subsaharské Afriky.
K nejčastějším schopnostem přisuzovaným čarodějnicím patří záškodná magie jako jsou kletby nebo uhranutí, milostná magie, věštění - především nekromantie. Praktikantka čarodějnictví se nazývá čarodějnice nebo s menší negativní konotací čarodějka, praktikant se nazývá čaroděj či čarodějník.

Formy:

  1. Prvním je nadpřirozené působení neštěstí, víra v něj má podle antroplogů něj má vysvětlit lidské neštěstí a regulovat konflikty v komunitě. Toto pojetí čarodějnictví je hlavním důvodem proč byly a jsou čarodějnice pronásledovány.
  2. Do druhé skupiny lze zařadit praktikanty specifických druhů magie jako byly thessálské čarodějnice v antickém Řecku nebo severské čarodějnice praktikující seird.
  3. Pojem čarodějnictví se vyskytuje také v evropské lidové kultuře a v několika formách. Někdy je jako čarodějnictví označována například lidová magie, jejíž praktikanti bývají tradičně nazýváni mudrci a vědmy, v angličtině jako cunning folk ("mazaní lidé") nebo wise men/women ("moudří muži/ženy"). Dále existují čarodějnice mýtické, v slovanském prostředí je typickou představitelkou ježibaba.
  4. Posledním typem je moderní čarodějnictví jako je kult Wicca, které vychází z pohanských náboženstvích, esoterismu a lidové magie. Samo se chápe jako náboženství kladoucí důraz na praktikování magie.
Tak to by bylo jen na úvod příští hodinu si probereme čarodějnictví v Antice a Severní Evropě....

2.část : NIC

3.část :

Tak mám tady pro Vás první praktický úkol takže bedlivě poslouchejte...

Stojíte v hale vedle Vás je stůl a na něm stojí váza na květiny, v které nic není. Po pravé ruce je schodiště, a po levé dveře do obyvacího pokoje. Nad Vámi visí zdobený lustr a před Vámi jsou vstupní dveře. V uších máte sluchátka a máte pustěnou svou oblíbenou muziku, když v tom se za vámi objeví démon a hodí po Vás ohnivou kouli, spadnete na zem, máte zraněné rameno a Váš mp3 přehrávač je rozbitý.

Váš Úkol + podmínky
Zabít démona. Musíte použít svou moc, ale můžete ji použít jen jednou! Zabijete ho, ale až na druhý pokus!

Popište mi co uděláte... krok po kroku, co mu řekne, kam se pohnete, kdy použijete svoji moc, prostě všechno! Pozor fantazii se meze nekladou, ale nesmíte použít věc, která v mém popisu není!!!!!
Nezapomeňte připsat svoje jméno a příjmení v Akademii a Kolej!

Pište to sem přímo do komentíků...

Všichni budou oceněny body a známkovou... čím kreativnější tím lepší!

A POZOR TŘI NEJLEPŠÍ PRÁCE DOSTANOU SCHOPNOST: ASTRÁLNÍ PROJEKCE!


Čas máte do pondělí 28.6.2010
Hodně Štěstí!:D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama