1.Hodina - Přemožitelka Buffy

25. června 2010 v 15:00 | Dela.Bells |  Přemožitelka Buffy
Buffy
Dobrý den, Vítejte na naší hodině.
Omlouvám se, že s menším zpožděním ...

Dneska si probereme hlavní postavu a To Buffy Summers a její představitelku Sarah Michelle Gellar

Buffy Summers
Buffy
Buffy je středoškolačka, navštěvující školu v Sunnydale.Tam se přestěhoval z L.A. po rozvodu jejich rodičů Hanka a Joyce Summersových. Její nejlepší kamarádkou byla sestřenice Celia,která už jako malá záhadně zemřela... Buffy to hodně sebralo. Jako malá velice obdivovala krasobruslařku Dorothi Hamill a chtěla být jako ona.


Jako náctiletá začala navštěvovat Hemery High Scholl v L.A. Stala se velmi populární a obdivovanou. Byla promována na princeznu a poté na královnu školu. Ve stejném roce ji oslovil neznámý muž Merrik."Jsi jediná Vyvolená,"slyšela Buffy z úst Merrika. Byla přemožitelka upírů a přestože tomu nechtěla věřit, byla to pravda... On byl jejím pozorovatelem (strážcem). Jednou, po velkém boji s upíry přišel Merrik o život. Buffy byla nucena podpálit tělocvičnu a následně ji vyloučili ze školy. Její matka se proto rozhodla, že bude lepší se odstěhovat.

V novém městě jménem Sunnydale se Buffy zapíše do školy. Hned první den potká knihovníka Gilese, který je údajně jejím novým pozorovatelem. Buffy je rozhodnutá se zabíjením skončit, ale po následné vraždě jí mysl nedá a bojuje dál. Seznámí se se svými novými přáteli a to s Willow Rosenberg, Alexem Harrisem a dalo by se říct že i s Cordelií Chaseovou. Další na řadě seznamování je i tajemný Angel. Její přátelé vědí o poslání přemožitelky a dost jí pomáhají. Buffy se začně pomalu sbližovat s Angelem, ale po prvním políbení zjistí že je upír. Napřed ho chtěla zabít, ale den na to zjistila, že má duši a nechala ho, aby jí také pomáhal.

Sarah Michelle Gellar

Sarah
Povolání: Herečka
Věk: 33
Datum narození:14.4. 1977
Místo narození: New York City, New York, USA
Znamení: Beran
Výška: 158 cm

Sarah začala svoji hereckou kariéru již ve čtyřech letech, právě když jedla v místní restauraci ji objevil jeden agent. O tři týdny později měla první práci v televizním filmu "An Invasion of Privacy" (1983). Také si v tomto věku zahrála v reklamách pro Burger King a McDonalds "The Battle of the Burgers". V roce 1984 se její rodiče rozvedli. Ve stejný rok se objevila jako Philova dcera ve filmu  Over the Brooklyn Bridge .

V průběhu několika následujících let dostávala několik menších rolí ve filmech i v televizi. První velký zlom přišel v roce 1993, když si zahrála v roli Kendall Hartové ve televizním seriálu "All my children", kde působila 2 a půl roku. Za tuto roli byla v roce 1994 nominovaná a v roce 1995 již obdarována cenou Emmy v kategorii "Younger Leading Actress".

Druhý významný zlom přišel, když dostala roli Buffy v seriálu Buffy, přemožitelka upírů."Buffy the Vampire Slayer". Nejprve se Warner Brothers rozhodlo natočit jen 13 dílů, ale kvůli velkému úspěchu se natočilo dalších 22 dílů. Díky bojovým scénám v seriálu se naučila Tae Kwon Do a Kickbox. Tento seriál odstartoval kariéru Sarah k větším filmovým rolím.

Za jednu roli v seriálu Buffy, přemožitelka upírů si vydělala 75 000 dolarů. V dubnu roku 2001 se zasnoubila s Freddiem Prinzem Jr. a v září roku 2002 si řekli své "Ano" na malém, skromném obřadě v Mexiku.

Po svatbě si Sarah nechala přeměnit na Sarah Michelle Prinze Jr.
Sarah má hned několik tetování: čínský symbol, Tao symbol, Celtic desing a dýku.
Sarah hrála v mnoha dalších filmech

DÚ:
A já po Vás teď chci abyste mi napsali aspoň dva z nich, ve kterých hrála .... + připsali, jakou postavu tam hrála! (jméno postavy, stručný charakter)

Nezapomeňte připsat svoje jméno a příjmení v Akademii a kolej!
Odpověď pište sem do komentářů.

Příště si probereme Willow alis Alyson ....

Na DÚ máte čas do středy 1.7.2010
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama