2. až 4.hodina Přemožitelka Buffy

16. července 2010 v 11:53 | Dela.Bells |  Přemožitelka Buffy

Buffy
Dobrý den Vítejte na naší dnešní trojité hodině Přemožitelky Buffy ....
Takže dneska si probereme toto:

  1. Willow
  2. Xander
  3. Angel
  4. Vyhodnocení DÚ a zadání nového
(všem rozdám materiály o další třech postavách)

Willow Rosenberg

will
Údaje

Popis

Willow se narodila v roce 1982, pochází ze židovské rodiny, její rodiče o ni nejeví moc zájem. Od malička se kamarádila s Alexem (Xander) a dokonce se do něj zamilovala, ale on ji bral jenom jako kamarádku.

Nakonec se dala dohromady s vlkodlakem Ozzem. Pořád ji to táhlo k Alexovi a toho to nakonec táhlo k ní, ale snažili se nedávat to najevo, protože oba byli zadaní. Nakonec byli přistihnuti Cordy a Ozzem, jak se s Alexem líbají. Její vztah s Ozzem to nakonec přežil. Nakonec se však stejně rozešli, protože Ozz si začal něco s vlkodlačkou Verucou a odešel z města. Willow se z toho dlouho vzpamatovávala.
Willow je velmi inteligentní a po smrti Jenny dokonce učila její třídu. V Jennyině počítači našla složky o magii a začala se o ni zajímat. Na vysoké se zkamarádila s Tarou, která byla taky členkou skupiny Wicca. Tara ji učí magii a nakonec se do sebe zamilují.
Po nějaké době si ale Tara myslí, že Willow používá magii až moc (byla už totiž silnější než Tara, dokázala dokonce oživit Buffy) a pohádá se s ní. Dá jí ultimátum, ale Willow jí hádku vymaže kouzlem z paměti. Tara to zjistila a s Willow se rozešla. Nakonec kvůli ní Willow přestala po nějaké době kouzlit a znovu se dávají dohromady.
Všechno ale pokazí kulka, která patřila Buffy, ale zabije Taru. Willow se ji pokusí oživit, ale nejde to, protože zemřela přirozeně. Willow prahne po pomstě a nashromáždí se v ní obrovské množství magie. Její jedinou myšlenkou je pomsta a následně zničení celého světa. Alex ji ale zachrání a Willow odjíždí s Gilesem do Anglie, aby svou moc zvládla.
Po nějaké době se zase vrací do Sunnydale na Tařin hrob. Najde si i novou přítelkyni, potencionální Přemožitelku Kennedy. Zpočátku se bojí znovu kouzlit, ale nakońec to ovládá a při finální bitvě dokonce změní řád (Jedna Přemožitelka umře, přijde nová > Všechny potencionální Přemožitelky se jimi stanou hned.) pomocí bíle magie a zbraně Přemožitelek, která jí byla svěřena. To dokazuje, že byla jednou z největších čarodějek své doby.
Podle posledních informací žije s Kennedy v Brazílii.Později odjede na čad do Tibetu.
Objevuje se i v Angelovi, když pomáhá navrátit Angelusovi duši, což se jí Cordelie snaží překazit. Nakonec se jí to povede a zase odjíždí.

Xander Harris

Xander Harris
údaje

Popis

Alexander LaVelle Harris se narodil v roce 1981 v Sunnydale. Willow byla odmalička jeho kamarádka.
Jeho rodina v seriálu nebyla moc zmiňována. Jeho rodiče se hádali, protože jeho otec pil. Alex se to snažil řešit s nadhledem a humorem.

Ve škole jen tak tak prolézá a v lásce je to snad ještě horší. Když do Sunnydale přišla Buffy, tak se do ní zamiloval. Neměl u ní ale šanci. Celkově se na něj lepily spíš démonky. Zamiloval se do kudlanky nábožné a posléze i do Incké mumie, která z něj nakonec chtěla vysát život.
Chodil i s Cordélií, ale snažili se to utajovat. Když to prasklo, Willow, která do něj byla odmalička zamilovaná, to těžce nesla.
Měl vážný vztah s Anyou, bývalou démonkou pomsty, dokonce jí i požádal o ruku. Před svadbou však couvl, protože si myslel, že na tak velký krok není připraven. Anyi se to dotklo a přijala nabídku stát se znovu démonkou. Měl jednorázovku s Faith, náhradní přemožitelkou, ale ta ho hned potom vykopala ze dveří. Jednou se mu podařilo dokonce zachránit svět. Když Willow pohltila kouzla a snažila se zničit svět. Anya se mu snažila pomstít, ale jejich vztah se nakonec zlepšoval. Před konečnou bitvou mu kazatel vydloubl oko, ale přesto pomohl Buffy. Při bitvě zemřela Anya. Poslední co o něm víme, je že se zdržuje někde v Africe.

Angel

angel
Údaje

poznámka: Angela si nezahrál jen v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, ale také ve stejnojmenném seriálu Angel.

Popis

Za svojí lidské existence v 18. století byl zhýčkaným synem bohatého měšťana. V upíra ho proměnila krásná a inteligentní upírka Darla, se kterou pod jménem Angelus páchal neuvěřitelná zvěrstva napříč Evropou.

Vyvraždění vlastní rodiny nevyjímaje.

Když ale Angelus brutálně zabil mladou cikánku, byl její rodinou navždy proklet. Byla mu dána duše, která ho přinutila uvědomovat si hrůzu každého svého zločinu a navždy bloudit v mukách odporu k vlastní existenci. Zabil svou stvořitelku Darlu a začal si říkat Angel. Žil v ústraní a pro ostatní upíry byl vyvrhelem. Podle cikánské kletby nesmí Angel prožít okamžik pravého štěstí, protože v tu chvíli příjde o duši a stane se opět krvelačným Angelusem.

Ve 20. století poznal přemožitelku upírů Buffy Summersovou a navzájem se do sebe zamilovali. Uvědomoval si však nebezpečnost jejich blízkého vztahu, a tak Buffy nakonec opustil a přestěhoval se do Los Angeles - města s bohatou populací upírů a démonů, jejichž likvidováním se začal zabývat. Jednoho dne na něj v bytu čekal polodémon Doyle, který má dar vidění lidí v ohrožení zlými silami. Oba brzy zjistili, že jejich spolupráce je více než užitečná. Do jejich spolku zanedlouho přibyla Cordelie Chaseová, kterou Angel znal jako Buffyinu neoblíbenou spolužačku. Založili agenturu na pomoc každému, kdo má problémy s upíry a zlými démony.

Postupem času se Angelova agentura rozrůstala o další členy, například z Přemožitelky upírů známého vzdělaného angličana Wesleyho Wyndam - Pryce, na ulici vyrostlého bojovníka s upíry Charlese Gunna, Lorna - démona, jenž dovede číst v duších zpívajících lidí nebo fyzičku Winifred Burkleovou.


Tak myslím, že teorie bylo dneska až až ... nemyslíte?
(rozhlédnu se po třídě)

Tak a teď k Vašemu DÚ ....

Všichni jste zodpověděli správně otázky .... tím páde máte všichni za 1 a 20bodů k tomu!
A ti šťastlivci jsou : (začnu číst jména a koleje)

Hannah Krehannah - DT
Lady Lenka Anne Halliwell - FH
Gróf Daniel Wyatt - FH
Emily Brown - MW
Amy Buffelsová - FH
Nikita Gilbert Cullen - Hale - DT

Gratuluju!

A teď už zadání na příští hodinu tedy Vaše DÚ:

1) V kterém díle Angel opustil Buffy?
2) Od které série se Willow začne zajímat o magii?
3) Co dělal Xander po střední?

Nezapomeňte připsat i Vaše jméno a kolej (stačí zkratka)

A pošlete to sem do komentářů

Máte čas do: 20.7.2010


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama