Abrakadabra ...

5. Hodina Abrakadabra ...

27. července 2010 v 19:25 | Dela.Bells
Abrakadabra
Dobrý milí studenti, dneska nás čeká zcela netradiční hodina ... dneska nebudeme nic probírat ani hodnotit úkoly .... dneska si napíšeme testík .... Vyhodnocení Vašich DÚ zde najdete v sobotu nebo v neděli .... Děkuji za pochopení ....

Tak a jdeme na ten testík!

Teoretická část:
  1. Vysvětli pojem čarodějnictví (vlastními slovy)
  2. Jaké máme formy čarodějnictví (ve zkratce)
  3. V jaké době se vyskytuje mýtická čarodějka Médeia?
  4. Co praktikovali čarodějové WU?
  5. Co je to kouzlo? (vysvětli pojem vlastními slovy)
Praktická část:

3.-4.Hodina Abrakadabra ...

14. července 2010 v 14:24 | Dela.Bells


Abrakadabra
(vejdu nepozorovaně do třídy, která je plná humbuku, zatleskám a všichni se na mě otočí, usměju se a jdu k tabuli a bez jediného slova napíšu na tabuli tématický plán dnešní hodiny)

  1. Čarodějnictví v Asii
  2. Čarodějnictví v Africe
  3. Vyhodnocení minulého DÚ
  4. Zadání nového DÚ
Tak Máme toho docela hodně co na práci ... proto Vás prosím abyste se nebavili! (zvýším hlas, směrem k zadní lavici) Jen na úvod bych Vám chtěla říct, že příští hodinu si napíše testík na teorii z 1. až 4.hodiny ... a taky tam bude nějaké praktické cvičení, jako máte za DÚ ... bude to větší testík a proto bude mít i větší váhu .... při Vašem celkovém hodnocení na konci školního roku!

(rozhlédla jsem se po třídě na nevěřícné pohledy studentů a potom začala svůj výklad)
1.část hodiny
ASIE

Starověký Přední východ

Starověké prameny o čarodějnictví na Předním východě se týkají především Mezopotámie. V této oblasti existovalo v opozici vůči oficiální kněžské magii, Chammurapiho zákoník trestal záškodná kouzla trest smrti a objevuje se v něm i zkouška vodou. Čarodějnická praxe byla tvořena především magií slov a manipulací s figurkami či panenkami a čarodějnicím byla přisuzována schopnost neviditelnosti, procházení zdí, narušování kosmického řádu a přivození nemoci, neplodnosti či rituální nečistoty. S čarodějnicemi je často spojován noční démon Lilitu.

Čarodějnictví bylo nazýváno kašapu "otrávení", kašu "svázání" a množstvím výrazům související se slinami a jejich použitím k záškodné magii. Čaroděj byl nazýván rakhu "ten, kdo používá slin", a v sumerštině gal-ukh-zu "člověk, který to umí se slinou" a ugh-dugga "ten, který mumlá při plivání", čarodějnice kadištu, ištaritu nebo ba´arum ša muši "noční lovkyně".
U Chetitů musela být praktikantem čarodějnictví žena, která nenáleží k oficiálnímu kněžstvu, ale byla znalá lidových praktik. Označovala se ideogramem shugi "stará".

2.Hodina - Abrakadabra ...

29. června 2010 v 23:20 | Dela.Bells

Abrakadabra
Dobrý den ... Tak a už je tady druhá hodina ....

Tak snad abychom začali nemyslíte?

1.část - čarodějnictví v Antice a Severní Evropě....

Antika

V antickém Řecku existoval na čarodějnice dvojí pohled, byly jim přisuzovány zlé úmysly, sexuální nenasytnost a ohrožování společenského řadu, někdy však byly považovány za krásné, mocné a laskavé. Magie provozovaná lidovými vrstvami byla nazývána goetia a patřili do ní praktiky tradičně spojované s čarodějnictvím jako jsou kletby nebo milostná kouzla. Už v starém Řecku existovalo do jisté míry pronásledování čarodějnic, například v Athénách byla upálena žena za praktikování nekromantie. Nejslavnějšími řeckými čarodějnicemi byly thesálské čarodějnice uctívající bohyni Hekaté o kterých se tradovalo že dokáží z nebe stáhnout měsíc. V mýtech vystupují mocné čarodějky jako Kirké nebo Médeia.

1.Hodina - Abrakadabra ...

22. června 2010 v 15:55 | Dela.Bells
Abrakadabra
Dobrý den.... Vítejte na hodině Abrakadabra ....

Chtěla bych Vám říci jak budou naše hodiny vypadat!

Takže především ... žádné bavení! Ale bedlivé poslouchání!!!!

Naše hodiny se budou skládat celkem ze tří částí ....

1.část :
Půjde o teorii, chtěla bych toho probrat docela dost od Čarodějnictví začínaje přes rozdělení magie až po filmy a knihyo magii, čarodějnicí a rituálech konče....
Z toho se taky budou psát testy ...

2.část:
Vyhodnocení praktických úkolů viz níže ↓

3.část:
Půjde o praktické úkoly, tento úkol dostanete vždy na konci každé hodiny... půjde o uvedení do děje, zadání podmínek, co máte kdyzpozici, jaké je bodování aneb co Po vás Chci! Nebojte zní to hrozně, ale není to tak hrozné. Po Nasbírání určitých bodů můžete získat i nějaké schopnosti navíc! Které věřte nebo ne se Vám budou hodit! Tento úkol bude i oznámkovaný ....

Tak já si myslím, že můžeme začít jdeme na to!
 
 

Reklama